PRIVATE LABEL Hizmetleri

Popüler PRIVATE LABEL Hizmetleri

Amazon iş modellerinden bir tanesi olan Amazon Private Label, bulduğunuz ürünleri kendi markanızla satmanız anlamına geliyor. Amazonda satıcı hesabınız bulunuyorsa tedarikçilerden aldığınız ürünlere kendi etiketiniz ile satabilirsiniz. Private Label iş modeli ile Amazon’daki rekabet arasında başarı elde edebilirsiniz. Tedarikçiler temin ettiğin ürünlere logonuzu eklerken aynı zamanda ürünlerde özelleştirmeler yapabilirsiniz. Kendi ürettiğiniz ürünler veya bir satıcıdan satın aldığınız beyaz etiketli ürünler olabilir. Private Label iş modeli Amazon dışında eBay ve Shopfy üzerinde de yapılmaktadır.

Private Label Nasıl Yapılır?

  • Private Label iş modeli ile satış yapmak ve satışlarınızı arttırmak için ürünlerinizi optimize etmelisiniz. Tedarikçi sitesinde bulduğunuz ürünleri özelleştirerek kendi markanızla satabilirsiniz. Bu iş modelinde satış yapmak için en çok satılan ve sektörünüzün ihtiyaç duyduğu ürünleri belirlemelisiniz.

  • Hedef kitlenizin profiline göre bu ürünleri özelleştirmelisiniz. Ürün tanıtımı, markalaşma için ürününüzü geliştirmeli ve optimize etmelisiniz.

  • Private Label iş modeli ile e-Ticarete başlayacaksanız Amazon, eBay ya da Shopfy üzerinde satıcı hesabı oluşturmalısınız.

  • Hesabınız onaylandıktan sonra ürün bulma ve analiz süreci başlıyor. Ürün bulma sürecinde ürün araştırma yazılımları kullanabilir, manuel olarak araştırabilir ya da Foving üzerinden danışman bulabilirsiniz.

  • Kendi markanızla satacağınız ürünleri araştırırken tedarikçilerini analiz etmelisiniz. Ürün listeleme sonrasında kargo, depolama ve fiyatlandırma politikanızı belirlemeniz gerekiyor. Sattığınız ürünlerde kendi logonuzu kullanarak marka değerinizi ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. 

Private Label Nasıl Uzman Olunur?

Amazonda satış yaparken Dropshipping modeli yerine Private Label modelini tercih etmek markanızı büyütmek adına oldukça önemlidir. Tedarikçiden aldığınız ürünlere kendi markanızın logosunu kullanabilirsiniz.

Private Label iş modelinde başarılı satış yapmak için tedarikçileri araştırmalı, çok satan ürünleri listelemeli ve satıcı profilinize göre fiyatlandırmalarınızı düzenlemelisiniz. E-Ticarete yeni başladıysanız danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Foving üzerinde Amazon hesap açılımı, Amazon, eBay ya da Shopify platformlarının danışmanlığını alabilirsiniz. Satıcı hesabınızda reklamlarınızı ve süreçleri kendiniz yönetmek istiyorsanız Private Label Eğitimini alabilirsiniz.

Private Label'da Danışmanla Çalışmanın Avantajları

Private Label satış modeli yüksek karlılık seviyesine sahipken markalaşma için oldukça avantajlıdır. Tedarikçilerden alınan ürünler e-Ticaret sitelerinde kolaylıkla satılabilir. Bu satış modelinde önemli olan nokta ürünlerin araştırılması ve rakiplerin analiz edilmesidir.

Ürün araştırması yaparken yazılımlar kullanabilir, manuel seçim yapabilir ya da alanında uzman kişilerle çalışabilirsiniz. Danışman ile çalışmak sizin zamanınızı daha verimli kullanmanızı ve markalaşma alanında yeni yatırımlar yapmanızı sağlar.

Private Label danışmanı, ürünlerin hangi tedarikçiden alınması gerektiği, satılan ülkedeki güncel ürünlerin neler olduğu ve sektörünüzle alakalı ürünlerin listelenmesinde danışmanlık sağlar.

Tedarikçiler, fiyatlandırma politikası, marka değeri, kargo ve depolama süreçlerini danışman eşliğinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Satış yaptığınız platform ve ülkede marka değerini arttırmak için danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Private Label Ürün Seçimi Nasıl Yapılır?

Amazon’da Private Label iş modelinde ürün seçerken bütçenizi belirlemeniz ve rakiplerinizi analiz etmeniz gerekiyor. Amazonda binlerce satıcı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Ürün araştırması yaparken liste yapmalı ve bu listede size uygun ürünleri bulana kadar eleme yapmanız gerekir. Yeterli ürün sayısına ulaştığınızda tedarikçi fiyatlarını karşılaştırmalı ve kâr marjını hesaplamalısınız. Ürün seçiminde dikkat edebileceğiniz aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz;

  • Ürünün aylık satış rakamları,
  • Ürünün diğer satıcılardaki yorum sayısı,
  • Aynı ürünü satan satıcıların sayısı,
  • Ürünün fiyat trendi azalıyor mu, artıyor mu?
  • Rakiplerinizden farklı olarak neler yapabilirsiniz, üründe sorun varsa çözebilir misiniz?

Ürün seçiminde detaylı araştırma yapmalısınız. Ürünü satışa sürdükten sonra rakiplerin fiyatlarını ve alıcıların potansiyel alabileceği ürünleri araştırmaya devam etmelisiniz.

Private Label satış modeli ile Amazon, eBay, Shopify üzerinde satış yapabilirsiniz. Bu model ile satış yaparken Foving üzerinden eğitim alabilir ya da danışman bulabilirsiniz.

Hizmet Yayınlama Talep Oluşturma